Silny wiatr, burze i ulewne deszcze uniemożliwiły zorganizowanie głównych obchodów święta Letniego Przesilenia, które w tym roku zaplanowano w Dąbrowie Górniczej. Kolejną okazją do wspólnej modlitwy przy ogniu był poniedziałek 27 czerwca. Na ten dzień zdecydowano się przenieść wspólne obrzędy na świeżym powietrzu i ucztę dziękczynną.

To była wyjątkowa i piękna Ceremonia Przesileniowa.. Były wzruszenia i uniesienia, była szczera i wielka radość płynąca z poczucia wspólnoty. Po raz kolejny doświadczyliśmy bliskości i obecności Boga Słońca, Harmonii z żywiołem Ognia, nieskończonego Dobra i Słonecznej Energii, którą chcemy dzielić się ze światem.. Słońce nad nami! Dziękujemy Ci Boże Słońce, że możemy tu razem być! Niech Twoja Moc nam zawsze błogosławi!

Wspomnienia Ani

Tegoż wieczoru dało się odczuć nienamacalną więź, która powstaje pomiędzy wszystkich osobami związanymi z Kościołem Ludzi Słońca. Jest to odczucie, które w naszej wspólnocie staje się coraz silniejsze, ale jednocześnie jest trudne do przekazania słowami. Ta więź, która pojawiła się niespodziewanie, która jest zarazem bardzo silna i bardzo krucha, to o tą więź zabiegamy, to o nią dbamy i chcemy utrzymać ją w jak najlepszej kondycji. Wierzymy, że Bóg Słońce jest niezbędnym dla nas pośrednikiem pozwalającym nam w tej więzi trwać.

Nagranie ze spotkania przy ogniu.

W tym roku Kościół skupia swoje obcowanie z Boskością za pośrednictwem wody. Osobiście uważam Wodę za drugi najważniejszy element religii – zaraz po Słońcu. Cieszę się, że ważność Wody została dostrzeżona i w należyty sposób wyeksponowana.

Wspomnienia Marka

Tego dnia członkowie Kościoła spotkali się przy wspólnym wieczornym ognisku, w kręgu śpiewali pieśni i wyciągając ręce do góry potwierdzali swoją przynależność do wspólnoty. W tym samym czasie z praktykami i celami Kościoła zostały zapoznane nowe osoby, które (mamy nadzieję) już niedługo oficjalnie dołączą do stale rosnącej wspólnoty.

Wszystkich którzy chcieliby zapoznać się z Kościołem Ludzi Słońca zapraszamy do naszych kręgów, a także do kontaktu z przełożonymi Polis, w naszej wspólnocie zawsze znajdzie się chętna osoba do wprowadzenia nowych członków.

Słońce nad Wami

Komentarze są wyłączone.