“Słońce. Ono jest tym, który daje. Nigdy niczego nie chce w zamian, nie kieruje się ukrytymi motywami” [Juliet Diaz]

Książka “Magia roślin. Skuteczne rytuały, zaklęcia, eliksiry” to zebranych 200 najpotężniejszych magicznych roślin, o których warto się sporo dowiedzieć. Autorka przedstawia się jako Roślinna Wiedźma, uzdrowicielka, jasnowidząca rdzenna Indianka Taino z Kuby, co jest bardzo ciekawe i wpływa na myślenie o świcie roślin. W kulturze Europy jest bowiem pewna bariera w widzeniu flory jako ważnego elementu świata. tutaj spotykamy się z magią, wiarą w moce roślin i jedność między ludźmi, zwierzętami, roślinami oraz Matką Ziemią. W kulturze Indian wierzy si w jedność i w to, że wszystko ma swojego ducha, wszystko żyje podobnie jak ludzie. Ważną rolę odrywa tutaj również Słońce jako byt pełen mocy.

Słońce przypomina o naszej wewnętrznej mocy, o naszym niekwestionowanym ogniu i o sile wznoszenia się ponad wszelkie trudności.

Bardzo ciekawe jest w tej książce SŁONECZNE ZAKLĘCIE, które tutaj zacytuję.

Energia Słońca zawsze jest dla nas dostępna, w nocy i za dnia. To zaklęcie pomoże ci wykorzystać tę energię i głęboko osadzić ją w tobie, byś mogła z niej skorzystać wtedy, kiedy najbardziej jej potrzebujesz.

SKŁADNIKI Garść pestek słonecznika do jedzenia; Garść nasion słonecznika do sadzenia (wyglądają prawie tok samą ale pamiętaj, że ma to być paczka nasion ze sklepu ogrodniczego; Mała doniczka ziemi lub miejsce w ogrodzie.

WYKONANIE Weź jadalną pestkę słonecznika do jednej ręki, a nasienie do zasadzenia do drugiej. Skoncentruj na nich swoje intencje, prosząc je, aby dla ciebie rosły, wyciągały się w stronę Słońca. Posadź nasienie i zjedź jadalną pestkę, dziękując im obu za ich służbę. Powtórz czynność z pozostałymi nasionami i pestkami, następnie podlej nasiona. Weź duży łyk wody, karmiąc pestki, które są w tobie. Codziennie przez 7-10 dni podlewaj nasiona i sama też zawsze wypijaj wodę. Codziennie wypowiadaj swoje intencje, szepcząc do każdego nasionka, które zasadziłaś. Kiedy każde nasienie wykiełkuje, podziękuj im jeszcze raz. Kiedy dalej będą rosły, to samo będzie się działo z energią Słońca, którą w sobie nosisz,

Warto poznać szeroko opisane rośliny i ich działanie na naszą energię. Wszelkie moce zawsze mogą się przydać.

Komentarze są wyłączone.