Wilczą Pełnię Księżyca będzie można podziwiać w czwartek 25 stycznia. Możliwość doświadczania tego zjawiska zależy jednak od tego, czy niebo tego dnia będzie bezchmurne. Ową pełnię – pierwszą w Nowym Roku – nazwano “Wilczą Pełnią”, ponieważ watahy wilków są wówczas bardzo aktywne.
Ten wyjątkowy czas to okazja dla nas, by podążać za atawistyczną intuicją i wystawić się na próbę. Można choćby zobowiązać się do realizacji wybranych celów. Uporządkować swoje otoczenie, zrobić listę rzeczy, których chce się pozbyć – zarówno z przestrzeni fizycznej, jak i emocjonalnej.
To również idealny czas, by spróbować czegoś nowego i otworzyć się na ludzi oraz świat. Sprzyja również do wyciszenia i zaczerpnięcia wewnętrznego spokoju. Dla wielu z nas, obserwacja pełni księżyca to moment, w którym możemy oderwać się od codziennych obowiązków i zastanowić nad głębszymi aspektami życia.
Pełnia księżyca nie jest nigdy człowiekowi obojętna. Wyznawcy Słońca zwracaja na nią uwagę, ponieważ Księżyc to namiastka Słońca w nocy. We współczesnej kulturze pełnia jest symbolem naturalnego cyklu i przypomnieniem, że wszystko w życiu ma swój rytm i czas.