Dzień, po nastąpieniu którego Słońce przez kolejne sześć miesięcy będzie mocniej oświetlało daną półkulę, nazywa się równonocą wiosenną. Moment równonocy wiosennej wyznacza na tej półkuli początek astronomicznej wiosny. 

Na półkuli północnej moment ten następuje w okolicach 20 i 21 marca, dlatego często nazywany jest też równonocą marcową. 

Równonoc wiosenna to jedno z ważniejszych świąt dla Ludzi Słońca, które wiąże się z wieloma obrzędami i rozwojem duchowości. Czas ten szczególnie sprzyja budowaniu boskiej bliskości ze Słońcem. 

Ogień, las, woda – tak świętowaliśmy w 2022 roku. 

Wielu członków Kościoła praktykuje ten czas indywidualnie, często wystarczy zapalenie świecy aby duchowo oddać się modlitwie. 

Pozostali członkowie wzięli udział w tradycyjnych spotkaniach, które odbyły się w ostatni weekend w kilku miejscach Polski. Obrzędy sprawowane były w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania, Szczecina i Warszawy. Tańczono i śpiewano dookoła ognia i ognisk, wspólnie biesiadowano i spędzano czas w Harmonii z Naturą, której głównym przedstawicielem najczęściej (zaraz po ogniu) była woda. Czas ten był również okazją do przyjęcia do naszej wspólnoty nowych członków. 

Wszystkim bez wyjątku życzymy udanego wejścia w ten wiosenny czas. Niechaj Słońce Wam sprzyja, niech Natura dodaje Wam energii każdego dnia, oddychajcie głęboko i patrzcie przed siebie, tam zawsze poczujecie boską energię Słońca. 

Komentarze są wyłączone.