Jest to pierwsza książka Ludzi Słońca. Książka łącząca w sobie umiłowanie do wegetariańskiego jedzenia, z historiami rodzinnymi i wierszami. Autorka Beata Patrycja Klary przy własnych fotografiach zamieściła przepisy kuchni wege wraz z kilkoma opowieściami iście sentymentalnymi. To Słońce stwarza rośliny – dlatego na książce jest zamieszczone również logo Ludzie Słońca – nasza wspólnota, to przecież podstawa.

Jak smakuje empatia? A tradycja? I czy można je połączyć w pyszny miks? Beata Patrycja Klary w swojej nowej – tak innej od pozostałych – książce udowadnia, że można. A ja dodałabym – a nawet trzeba! Dieta roślina nie jest bowiem modą, fanaberią, chwilowym kaprysem, tylko dowodem naszej odpowiedzialności za nas samych, ale i za stan środowiska czy przyszłość planety.

Górnolotnie? Ok! Spuśćmy z tonu i zasiądźmy do stołu. Dla wielu będzie to być może pierwsze spotkanie z takim rodzajem świadomego gotowania, dla innych – kolejna podpowiedź, co dobrego można przygotować z produktów znajdujących się tuż obok nas. Beata gotuje! Fotografuje! Czerpie z życia pełnymi garściami. Spróbujcie i Wy!

Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk

Jest gotowa i czeka na pomoc. Wydawca ogłosił przedsprzedaż -pomocową. Polecam zajrzeć pod link i zdecydować. Z góry za pomoc dziękuję. Beata Patrycja Klary

Komentarze są wyłączone.