Moc jest w każdym z nas

“Tak długo jak nosisz w sobie wielki strach, jesteś tylko połową człowieka”

Beata Pawlikowska

Ten typ książek jest bardzo nam wszystkim potrzebny. Takie opowieści – trochę bajkowe, nierealne, oniryczne – podpowiadają nam jak żyć, jak radzić sobie z własnymi lękami. Nie są to jednak naukowy poradnik. Wojownik słońca to raczej baśń o młodej kobiecie, która zagubiona spotyka na swojej drodze dziwne personifikacje. Tygrysa, kwiat, drzewo i wiele innych postaci, które metaforycznie pokazują jej świat.

Ważnym tematem tej książki jest strach. „Strach jest na początku podobny do nienawiści. Twardy jak głaz, nieustępliwy. Kładzie się na sercu i utrudnia oddychanie. Myślisz, że chronicznie chorujesz na grypę, bo ciągle czujesz ciężar w klatce piersiowej i dręczy cię kaszel, ale prawda jest taka, że twój odwieczny nieuświadomiony strach zapada się w ciebie coraz głębiej. A potem kiedy płaczesz w samotnej rozpaczy, twoje gorące łzy roztapiają skałę” [s.165]. Strach można pokonać tylko uwalniając go, dając mu możliwość wypłynięcia. Wystawić strach na Słońce, pokazać i zrewidować, że jest tylko cieniem tego, co sobie wyobrażaliśmy.

Ta opowieść uczy żyć, uczy myśleć, uczy czuć. Wojownik słońca daje wskazówki.

Ważnym punktem tej książki jest PRZEWODNIK WOJOWNIKA SŁOŃCA.

  1. Pozbądź się wszelkiej broni. Ten, kto uważa, że musi się bronić, w rzeczywistości jest zarówno celem, jaki i źródłem ataku.
  2. Uwolnij się od przywiązania do tego, czego już nie ma. To co cię boli to wcale nie cierpienie z przeszłości, lecz tylko twoje przywiązanie do myślenia o nich.
  3. Oczyść serce. Wymiataj z niego poczucie wyższości i niższości, niechęć do wysiłku, szukanie winy, narzekanie, litowanie się nad sobą, uzależnienie od innych ludzi.
  4. Znajdź w sobie tęczę. Już teraz posiadasz wszystkie umiejętności i talenty potrzebne do szczęśliwego życia. Znajdź je, opiekuj się nimi, rozwijaj je. Jesteś stworzony do szczęścia.
  5. Zatrzymaj się. Poświęcić czas na to, żeby dostrzec i zrozumieć to wszystko, co znajduje się wokół ciebie.
  6. Trenuj swój wewnętrzny spokój i równowagę. Módl się, medytuj, ćwicz jogę i pozytywne myślenie.
  7. Otwórz serce. Poczuj życie całym swoim jestestwem. Połącz się z nim. Kiedy poczujesz, że jesteś częścią świata, pojawi się w tobie wewnętrzne słońce. Twoje SŁOŃCE SYLURIONU. Odtąd będzie twoim źródłem ciepła i miłości.

Zajrzeć do tej książki, to pomóc sobie, a przy okazji zaznać możliwości przemyślenia pewnych spraw.

“Kiedy wierzysz, że świat jest piękny, we wszystkim potrafisz znaleźć coś ładnego”

Tekst BPK

Komentarze są wyłączone.