Na spotkaniu zorganizowanym w okolicach masywu Śnieżnik, w sprzyjających okolicznościach meteorologicznych – przy Słońcu przebłyskującym przez niepewnie zbierające się chmury,  pojawiło się kilkadziesiąt osób związanych z Kościołem. Wydarzenie miało charakter religijny i było spokrewnione z obchodzonym niedawno Świętem Równonocy – jednym z czterech najważniejszych świąt Ludzi Słońca. 

Osoby duchowne i członkowie Kościoła kontynuowali obchody w duchu wdzięczności dla Wody, która w 2022 roku pełni rolę głównego elementu Natury, nad którym rozważamy. Z tego względu większość obrzędów odbywała się w okolicach górskich źródeł i potoków, które dostarczały zgromadzonym natchnienia i wskazówek do własnego rozwoju i pracy nad wspólnotą. Szczególnego duchowego nastroju dodawał wszechogarniający szum wodospadów i mniejszych uskoków. 

W sobotę, 1 października wieczorem miała miejsce narada połączona wideokonferencją, podczas której uzgodniono ostateczny wygląd dokumentów związanych ze sposobem działania cmentarzy solarnych. Niezmiernie cieszymy się z efektów zebrania, spisaliśmył kolejny ważny dokument, systematyzujący istotny fragment potrzeb naszej społeczności. 

Biesiadna kolacja i wolne rozmowy trwały do późnych godzin nocnych, dzień został zakończony wspólną modlitwą nad pobliskim potokiem Wilczka. 

Spotkanie odbyło się w miejscowości Wilkowice. Serdecznie dziękujemy gospodarzowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację, a szczególnie Krzysztofowi, który spiął program wydarzenia w jedną całość. Energia, jaką wspólnie udało się wytworzyć, jest niemożliwa do opisania słowami.

Słowa wdzięczności należą się wszystkim ludziom głębokiej wiary, którzy mimo przeciwności trwają w miłości do Słońca i życia w Harmonii z Naturą. Jako wspólnota jesteśmy dumni, mogąc dzielić naszą wędrówkę z takimi osobami, dziękując za wzmacniające siły, które są dla nas przykładem i kierunkowskazem w podążaniu dalszą drogą. 

Słońce nad Wami

Komentarze są wyłączone.